Ash-Biography

Životopis Ashley Tisdale

3. června 2013 v 10:14 | Ronnie

Životopis Ashley Michelle Tisdale

Povolání: Herečka, zpěvačka, modelka
Datum narození: 2.7. 1985
Místo narození: West Deal, New Jersey, USA
Výška: 160cm
Znamení: Rak

Herečka, modelka a zpěvačka Ashley Tisdale se narodila 2.7.1985 ve West Deal, stát New Jersey. Ashley má starší sestru Jen. Jen alias Jennifer Tisdale je také herečka. Jejími rodiči jsou Mike a Lisa Tisdale. Ráda nakupuje a ráda mění svojí image. Jednou ji můžete na fotkách vidět jako blondýnu, jindy ve filmu jako brunetu. Její pravá barva vlasů je však hnědá.

Dalo by se říci, že Ashley se dříve proslavila jako herečka než jako zpěvačka. Ale už malá se účastnila různých pěveckých soutěží. Její hlas je výjimečný a už jako malá zpívala v bílém domě pro amerického prezidenta Billa Clintona.

Její profesionální dráha však začala jako herecká. Nejprve ji mohlo vidět americké publikum na počátku 90. let, kde si zahrála v několika epizodách seriálů a v různých filmech, např. Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. Ve těchto seriálech si Ashley Tisdale zahrála, ale většinou jen malé role na jeden dva díly. Její tvář zůstávala pořád neznámá. Na rozdíl od dneška, kdy ji mnoho kritiků zařazuje do prvních dvaceti nejkrásnějších mladých lidí na Zemi.

Ve vedlejších rolích se objevila ve filmech: v roce 1998 Život brouka (Bug's Life, A) v roli Lead Blueberry Scout. Měla také malou roli i ve filmu Donnie Darko v roce 2001. Pak jsme ji mohli zahlédnout ve filmech Still Standing nebo Kim Possible v roce 2002.

Ash zazářila až v roce 2005 v seriálu The suite life of Zack and Cody jako Maddie Fitzpatrick chůva hlavních postav. Po úspěšném uvedení seriálu na obrazovky dostala Ash nabídku natočit muzikál, který se bude odehrávat na střední škole. Svou první velkou roli si nenechala utéct. I když dnes je už velká hvězda Hollywoodu, prozatím její největší úspěch je role v televizním seriálu a následném jeho pokračování druhým a třetím dílem.

Úspěch seriálu High School Musicial dovolil, aby se druhý a třetí díl natáčel jako celovečerní film. V této sérii muzikálů ztvárnila zápornačku Sharpey a hrála jí více jak přesvědčivě!

Muzikál ze střední (High School Musical) viděli diváci v roce 2006. Rok na to pak druhé pokračování. Třetí pak bylo uvedeno v roce 2008. Režisér všech dílů se jmenuje Kenny Orteg. A jeho práce na muzikálech pro mladé se v Americe setkala s obrovským úspěchem. Filmy jsou plné hudby, tance a romantické lásky s dobrým koncem.
Stejně jako první díl světového filmového hitu se v Americe roku setkalo s obrovským úspěchem i druhé pokračování High School Musical 2.

Ve stejný rok, kdy bylo uvedeno druhé pokračování muzikálu se Ash objevila ještě v dalším filmu. Film se jmenuje Bring It On: In It to Win It. Je to zčásti autobiografický příběh, kde Ash hraje sama sebe.
Kromě herectví se začala věnovat také hudbě. Její první sólové album se vydalo 6. února 2007. Neznámější singly, které se umístili na horních příčkách hitparád jsou Headstrong, Suddenly, He said she said.

Dalšího roku si Ash zahrála roli Maddie Fitzpatrick v seriálových dílech Who Wants to Be a Millionaire, Romancing the Phone role, Picture This a Let Us Entertain You. A jako tečku nakonec si nechala natáčení třetího pokračování muzikálu ze střední. "Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník" Se odehrává v poslední, maturitním ročníku střední školy.

Po úspěšné sérii High School Musical natočila Ashley romantickou komedii Picture This, kterou sama i produkovala. V rodinném snímku Aliens in the Attic z roku 2009 jsme mohli vidět Ashley přežívat se svou rodinnou, kde jim dávali zabat mimozemšťani. V roce 2010 přišel nápad, že by se Sharpay opět vrátila na filmové plátno. O rok později (2011) se tak stalo ve snímku Sharpay´s Fabulou Adventure. Roztomilou texaskou roztleskávačku Savannah Monroe si zahrála v seriálu Hellcats, který vysílala stanice CW. Dalším filmem, kde můžeme Ashley vidět je parodie Scary Movie 5 jako matku Jody.

V poslední době hostovala velmi často ve velkém množství úspěšných seriálů, jako například Raising Hope, Sons of Anarchy, Super Fun Night.

Ashley nahrála v roce 2009 své druhé studiové album s názvem Guilty Pleasure. Toto album je plně pop-rockové album.

Ashley se také věnuje dabingu. Už od roku 2007 běží na stanici Disney Channel mega úspěšný dětský seriál Phineas & Ferb. Od roku 2013 dabuje v pokračování úspěšného seriálu Sabrina.

Ashley má psíka- fenku Maui. Doma u rodičov však mají ještě jednu samičku Blondie.Ashley má na svém těle zatím 5 tetování.
I přes svojí slávu nezapomíná Ashley na lidi, které ve svém životě nemají štěstí jako ona. Pravidelně navštěvuje dětskou nemo
cnici St.Jude, které pomáhá i s finančními prostředky. 13.prosince 2013 vyšla píseň You´re Always Here, jako vzp
omínka na jejího zesnulého dědečka Arnolda. Procenta z prodeje této písně jdou na účet právě dětské nemocnici.

(20.6.2014)- Se svým snoubencem Chrisem Frenchem si v součastné době hledají nový domeček, ve kterém chtějí vychovávat své děti, po kterých Ashley touží.

dne 8.září 2014 se Ashley a Chris vzali na utajené svatbě, kterou poprvé odhalila až Ashley svatební fotografií na Instagramu.
 
 

Reklama